Informace k závodu

Dobry den,

zde se pokusíme sepsat par dotazů na které se ptáte nejčastěji:

1 Jaky typ kola mam zvolit?

Terén je po asfaltu až do úseku odbočky na Trnavu, která se nachází nad tenisovými kurty ve Všemině, lesní cesta má cca 300 m a je veden lese, V Miluchově se znovu napojíte na asfalt a jedete až do cíle Pivovaru Vraník pořád po asfaltu. Na tomto úseku je náročný sjezd cca 50 m, přes kořeny a nerovnosti. Dbejte vysoké opatrnosti. My ze zkušenosti doporučujeme horske či trekové kolo, ovšem závod se dá určitě ujet i na silničním kole, která na dvou dlouhých a rovných usecích Vám ve výsledném čase muže velmi pomoci, ovšem na sjezdu v lese můžete hodně ztratit, pokud píchnete nebo nezvládnete sjezd. Proto je rozhodnutí na každého z Vás které kolo zvolíte. Pokud to vezmu v % tak 20% jede na silničním kole a 80% na horském kole.

2. Doprovod k dítěti

Dospělý musí dítě vždy doprovázet, platí tak registrační poplatek 150kč, dítě neplatí žádný poplatek. Dospělý účastník obdrží startovní číslo a musí projet cílem i s dítětem.

3. Záchranný vůz

Na tratí se nachází záchranné auto, které Vám jistě pomůže v jakkékoliv situaci, naloží kolo i Vás, pokud píchnete či budou jiné okolnosti k ukončení závodu, zdtavotní sestra pomůže s menšími poraněními, prosě podpora pro Vás.